World News

Trump’ın taç giyme töreni haberi ile dünya finans piyasalarının çöküşü

Summary

Dünya finans piyasaları, ABD Başkanı Donald Trump’ın Corona virüsü enfeksiyonuna yakalandığı haberine olumsuz tepki gösterdi. Kevin Desk’e göre, ABD Başkanı Donald Trump, kendisinin ve eşinin koroner kalp hastalığından muzdarip olduğunu açıklamasının ardından dünya borsaları ve dijital para piyasaları düştü. Trump […]

Trump’ın taç giyme töreni haberi ile dünya finans piyasalarının çöküşü

Dünya finans piyasaları, ABD Başkanı Donald Trump’ın Corona virüsü enfeksiyonuna yakalandığı haberine olumsuz tepki gösterdi.

Kevin Desk’e göre, ABD Başkanı Donald Trump, kendisinin ve eşinin koroner kalp hastalığından muzdarip olduğunu açıklamasının ardından dünya borsaları ve dijital para piyasaları düştü.

Trump bugün (Cuma) kendisi ve eşi Melania Trump’ın korona testi pozitif çıktığını ve karantina ve bakıma “hemen” başlayacaklarını tweetledi.

Açıklamanın ardından S&P 500 vadeli işlemler endeksi yaklaşık% 2 düştü. Avustralya’da borsa endeksi% 1,5 düştü. Bugünlerde borsalarla yüksek korelasyon gösteren Bitcoin yaklaşık% 2 düşüşle 10.400 dolara geriledi.

Ancak Bitcoin söz konusu olduğunda, dünyanın en büyük bitcoin borsalarından biri olan Bitmax’ın ABD yasalarını ihlal ettiği haberleri fiyat indirimi üzerinde daha büyük bir etkiye sahipti ve Trump’ın taç giyme töreninden önce Bitcoin’in fiyatı yaklaşık% 4 düşmüştü.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *