Mining News

DeFi tokenleri aşırı satıldı, ancak gelir ve TVL şovu tüccarları bir sıçrama bekliyor

Summary

Yearn.finance ve Aave’nin değerindeki gerileme, DeFi piyasasının aşırı satılabileceğine işaret ediyor, ancak en iyi projelerin artan gelirleri aksini gösteriyor.

Yearn.finance ve Aave’nin değerindeki gerileme, DeFi piyasasının aşırı satılabileceğine işaret ediyor, ancak en iyi projelerin artan gelirleri aksini gösteriyor.

Geçen ay, 6 aylık bir altcoin boğa piyasası, 12.000 $ ‘lık en son Bitcoin (BTC) fiyat reddi ile aniden sona erdiğinden, kripto piyasası önemli miktarda oynaklık gördü.

Aynı zamanda, DeFi sektörü, DeFi platformlarında kilitlenen toplam değer 10 milyar doların üzerine çıktığı için şaşırtıcı bir seyir gördü, ancak yazım sırasında sektör hafif bir düzeltmenin ortasında.

DeFi index daily, weekly, monthly gains. Source: Messari.io

Cointelegrah tarafından bildirildiği üzere, Eylül ayı sonunda Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) geri çekilmeye başladığında, DeFi tokenleri art arda çöktü. Ardından ABD Başkanı Donald Trump’ın beklenmedik COVID-19 teşhisi, DeFi pazarı üzerinde ek baskı oluşturdu.

Buna rağmen, Maker (MKR), Uniswap (UNI), Yearn.finance (YFI) ve diğer merkezi olmayan finans (DeFi) tokenleri son iki hafta içinde değerlerinin düştüğünü gördü. Yine de, çeşitli veri noktaları, büyük DeFi tokenlerinin temellerinin güçlü kaldığını gösteriyor.

En önemlisi, Maker, Uniswap ve Aave, gelirlerinin son 30 gün içinde% 130 ila% 440 arttığını gördü ve bu, altta yatan token fiyatlarının önemli ölçüde düştüğü için gerçekleşti.

Büyük DeFi tokenleri aşırı satılabilir

DeFi projelerinin değerini sabit ölçülere göre ölçmek zordur çünkü her biri yapısal olarak farklıdır, ancak en yaygın kullanılan iki ölçü gelir ve toplam değer kilitlidir (TVL).

Gelirler, bir DeFi projesinin ürünlerinden ne kadar sermaye kazandığını gösterir ve genel kullanıcı talebini ve piyasa duyarlılığını ölçmek için etkili bir metriktir.

TVL, DeFi protokolünde ne kadar sermaye kilitlendiğini gösterir, bu tipik olarak yatırımcı güvenini projenin pazar payı ile birlikte gösterir. TVL ayrıca çeşitli stake havuzlarının likiditesi ve hacmi ile gevşek bir şekilde ilişkilidir.

Revenue change versus token price change of major DeFi networks. Source: Twitter.com

Yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi, son 30 günde başlıca DeFi protokollerinin gelirleri yükseldi. Yine de, temeldeki DeFi tokenlerinin fiyatı% 20 ila% 82 oranında düştü. Örneğin, Maker son 30 günde% 24 düştü, ancak aynı dönemde gelirinde% 449 artış kaydetti.

Bir projenin TVL’si sabitse ve gelirler artıyorsa, büyük bir fiyat düşüşü bu pazarında büyük bir ihtiyat anlamına gelir. Benzer şekilde, Uniswap ve Aave büyük bir fiyat düşüşü kaydederken, her ikisi de gelirlerinde% 235’in üzerinde bir artış kaydetti.

Arca’nın baş yatırım sorumlusu Jeff Dorman, temellerin mutlaka fiyatla birlikte hareket etmediğini açıkladı. Token fiyatlarının aksine DeFi protokollerinin gelir değişikliğine atıfta bulunan Dorman,

“Fiyat ve esaslar her zaman düşündüğünüz gibi hareket etmez. bu ay harika bir örnek. Messari ve Token Terminalinden gelen verilere göre, belirli bu protokolleri için Fiyattaki 30 günlük değişikliklerle karşılaştırıldığında Gelirdeki 30 günlük değişiklikleri burada bulabilirsiniz. “

Orta vadede Dorman, değer yatırımcıları için “mükemmel” bir kurulum olduğunu vurguladı. Hangi projelerin kripto piyasası düzeltmesinden kaynaklanan son fiyat enkazından daha ağır basan temellere sahip olduğunu gösterir. Not etti:

“Tüm belirteçler eşit yaratılmaz. Bazıları kazançları ne olursa olsun hiçbir ekonomik değer tahakkuk ettirmezken, diğerleri kazançlar arttığında doğrudan değer tahakkuk eder. Bu, değer yatırımcıları için mükemmel bir kurulum – sektör toplu olarak damping yapıyor, ancak uzun vadeli kazananlar ve kaybedenler olacak. “

TVL ve günlük DEX kullanıcıları artmaya devam ediyor

Dijital Varlık Verilerinden alınan zincir içi veriler, bu pazarının TVL’sinin nispeten değişmediğini göstermektedir. Çoğu DeFi jetonu% 30’dan% 50’ye düşerken, TVL 10 milyar doların üzerinde kaldı..

Total value locked . Source: Digital Assets Data

Örneğin Yearn.finance, yerel YFI jetonunun beş gün içinde% 44 düştüğünü gördü ve dijital varlık şu anda zirvesinden% 56 oranında düştü.

Bu şaşırtıcı düşüşe rağmen, yatırımcılar ve analistler projede güçlü bir şekilde yükselmeye devam ediyor ve bu haftanın başlarında Yearn.finance ekibi yeni stabilcoin kasaları yayınlamayı planladığını açıkladı.

Token fiyatının bir projenin uygulanabilirliğinin bir yansıması olmadığının bir başka kanıtı, Yearn.finance’ı yaklaşık 700 milyon dolarlık TVL ile gösteren Defipulse verilerinden geliyor; bu rakam, fiyatın çok daha yüksek olduğu Ağustos ayında TVL’sine yakın bir rakam.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *