Ethereum News

Atrium geliştiricileri, Espadina deneysel ağı başarısız olduktan sonra yeni bir test ağı başlatacak

Summary

BinCrypto’ya göre Spadina’nın en yeni Atrium 2.0 test ağlarından biri olması gerekiyordu. 29 Eylül’ün başlarında, ağ Genesis bloğunun biriktirilmesini ve çıkarılmasını test etmek amacıyla başlatıldı.

Atrium 2.0, geliştirmenin son aşamalarında. Atrium China blok zincirinin ölçeklenebilirliğini iyileştirmek ve fikir birliği mekanizmasını stok geçirmez bir yöntemle değiştirmek için belirlenen bu çok beklenen güncellemenin boşluğu, şimdi her zamankinden daha fazla hissediliyor.

BinCrypto’ya göre Spadina’nın en yeni Atrium 2.0 test ağlarından biri olması gerekiyordu. 29 Eylül’ün başlarında, ağ Genesis bloğunun biriktirilmesini ve çıkarılmasını test etmek amacıyla başlatıldı. Aslında Espadina, Atrium 2.0’ın son mekanizmalarını uygulamanın bir başlangıcıydı.

Ancak, Atrium 2.0’ın kıdemli geliştiricisi Danny Ryan’a göre, Espadina bazı hatalar yaptı. Gördüğünüz gibi, bu ağın test edilmesi sırasında yapılandırma, botnet’ler, hesaplamalar ve daha fazlasıyla ilgili sorunlar ortaya çıktı.

Atrium 2.0 geliştirici ekibinin dahili yazışmalarından bir belgenin ifşa edilmesiyle Espadina’nın sorunlarının ve teorik çözümlerinin sızdırıldığını belirtmekte fayda var.

Kanıtlar, bu geliştiricilerin Zinken ağında yeni bir demo ve test ağı başlatmayı planladıklarını gösteriyor. Consensys Codefi’de ürün stratejisti olan Collin Meyers, Espadina’nın başarısızlığının kötü bir şey olmadığını ve potansiyel ağ kusurlarını düzeltmek için bir test ağı kurmaktan daha iyi bir yol olmadığını söylüyor.

Espadina, sırayla farklı sonuçlar verebilen başka bir deneysel ağ kümesidir.

Bu, geliştiricilerinin kapıya gelip deneyimlerinden öğrendikleri ilk şey değil. Aynı şey daha önce Medalla deneysel ağında da oldu. Ağ 4 Ağustos’ta başlatıldı ve yalnızca on gün sonra kimlik bilgilerinin çoğunun çevrimdışı olmasına neden olan küresel bir sorunla karşılaştı.

Prysmatic Labs’ta aktif bir geliştirici olan Raul Jordan, bu tür kusurların bir başarısızlık değil, öğretici deneyimler olduğuna inanıyor. “Medal deney ağının operasyonunun ilk günlerindeki başarısızlığı, çok tatsız olmasına rağmen, bize iyi dersler verdi,” dedi.

Daha önce, geliştiricisi Evan Van Ness, Atrium Zero Zero 2.0’ın piyasaya sürülmesine sadece birkaç haAtriumfta kaldığını söylemişti. Spadina’nın başlangıcında sorunlar olsa da, bu sorunları deneysel ağda tespit etmek ana ağda olduğundan çok daha iyidir.

Daha önce, geliştiricisi Evan Van Ness, Zero Zero 2.0’ın piyasaya sürülmesine sadece birkaç haAtriumfta kaldığını söylemişti. Spadina’nın başlangıcında sorunlar olsa da, bu sorunları deneysel ağda tespit etmek ana ağda olduğundan çok daha iyidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *