Ethereum News

2020’deki toplam Atrium işlem ücreti, toplam Bitcoin işlem ücretini aştı!

Summary

Atrium ücretlerinin toplam değeri 2020 yılına kadar 350 milyon dolara ulaştı. Bu, aynı dönemde Bitcoin için ödenen ücretin iki katından fazla. Coin Metrics tarafından yayınlanan verilere göre, Cryptoglobe’a göre, merkezi olmayan finansmana (DIFA) ‌ artan ilgi, atriyum işlemlerine olan talebin […]

Atrium ücretlerinin toplam değeri 2020 yılına kadar 350 milyon dolara ulaştı. Bu, aynı dönemde Bitcoin için ödenen ücretin iki katından fazla.

Coin Metrics tarafından yayınlanan verilere göre, Cryptoglobe’a göre, merkezi olmayan finansmana (DIFA) ‌ artan ilgi, atriyum işlemlerine olan talebin artmasına neden oldu. Talepteki bu artışın bir sonucu olarak, Atrium ağ ücretleri de önemli ölçüde arttı.

Kevin Matrix ve Nate Maddery tarafından yapılan araştırma, Uni Swap, Sushi Swap, Yern Fiennes ve Yum Fiennes gibi projelerin Atrium ücretlerinin artmasında önemli bir rol oynadığını gösteriyor. Bu projelerin tokenları atriyumda çalışıyor ve bu, atriyum tokenlerine olan talebi artırdı.

Kevin Matrix, bu projelerin ortaya çıkmasının Atrium ağ ücretleri için rekabetçi bir pazar yarattığını bildirdi. Bu piyasalarda, tüccarlar daha hızlı işlem yapabilmek için daha yüksek komisyonlar ödemeye isteklidir. Bu ücretler esas olarak merkezi olmayan borsalardaki faaliyetlerden kaynaklanmaktadır. Kevin Matrix’e göre, SUSHI tokenlerinin piyasaya sürülmesinin ardından, Atrium’un ortalama ücretleri bu ayın başlarında 8,25 dolara yükseldi.

Quinn Matrix tarafından yayınlanan grafik, 2020’de Atrium ağından alınan ücretlerin Bitcoin ağındaki ücretleri aştığını gösteriyor.

Bitcoin’e kıyasla atriyum ücretleri

Geçen yılın aynı döneminde, toplam bitcoin işlem ücreti 135 milyon dolardı. Atrium’un ücretleri geçen yıl 27 milyon dolar olarak tahmin ediliyordu. Atrium ağındaki ücretlerdeki artış, madencilerin bu dijital para biriminden elde ettiği gelirleri de artırdı. Gelirdeki bu artış, birçok madencinin Atrium pazarına girmeye karar verdiği noktaya geldi ve sonuç olarak ağ hash oranı da arttı.

Atrium ağ hash’i zaten bir yükseliş trendine girdi ve tarihsel zirvesinin kırıldığını görmemiz bekleniyor. Birçok uzmana göre, Atrium ağ hash oranındaki artış, piyasanın 2 numaralı para birimi için olumlu bir gelişmedir; Çünkü ağın güvenliğini arttırır ve bu uzun vadede başarısını etkileyecektir. Ağ hash değeri, madencilerin ağı güvence altına almak ve işlemleri doğrulamak için ağa sağladığı işlem gücü miktarıdır.

Kevin Matrix, yüksek ağ ücretlerinin, balinaların pazarda daha büyük bir etki yaratması için alan sağlayarak, kullanıcıların Atrium ağını kullanmasının önünde bir engel olabileceğini ekliyor. Raporda ayrıca Atrium ağında aktarılan medyan değerin yüzlerce dolara ulaştığı belirtiliyor ki bu da kaba yatırımcı sayısında artışa işaret ediyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *